Facebook Horní Dunajovice

Knihovna

 

Činnost knihovny v Horních Dunajovicích byla vždy velmi bohatá. Od místních pamětníků je známo, že první knihovna byla v Domčicích na „Kocandě“. Po té byla přestěhována do tzv. ,,Traktorky´´ kde knihy půjčovala paní učitelka Kaválková.

1. 2. 1969 převzala knihovnu paní Milada Divišová a v září 1969 přestěhovalo místní JZD knihy (1100 svazků) do nově opraveného domku čp. 208 (v současné době již neexistuje) o dvou místnostech.   Dne 16. 11. 1970 byla knihovna napojena na střediskovou knihovnu Višňové. Velký provoz knihovny během roků v malých dvou místnostech starého domku zanechal stopy. Zdi opadávaly, podlahy shnily a budova se postupně dostala do dezolátního stavu. Knihovna by vyžadovala poměrně rozsáhlou opravu a proto MNV v roce 1983 zakoupilo a opravilo prostornou budovu čp. 185 vedle místní školy o čtyřech místnostech. Do této budovy byla knihovna v září 1983 přestěhována. Knihovnu vybavila novým zařízením okresní knihovna. Přestěhování knihovny bylo provedené během dvou hodin za pomoci žáků místní základní školy (ředitel p. Pokorný, učitelka p. Pokorná). Žáci ve věku 7 až 10 roků převezli na malých kárkách všechny knihy. Velmi dobré výsledky knihovny byly oceněny řadou diplomů a uznání. Knihovnu navštěvovali exkurse knihovníků z Břeclavska, z Gottwaldovska, Prostějovska. Dne 21. 5. 1987 se uskutečnila beseda se spisovatelkou p. Hanou Pražákovou, zúčastnily se jí kromě místních i děti ZŠ Želetice. Okresní knihovna navrhla knihovnu do soutěže ,,Budujeme vzornou lidovou knihovnu´´ , dne 19. června na slavnostním vyhodnocení v Mostě převzala knihovnice p. Milada Divišová uznání Ministerstva kultury ČSR. V listopadu 1989 a v březnu 1990 byla znovu prověřena činnost knihovny a dne 6. června 1990 na celostátním slavnostním vyhodnocení ve Frýdku – Místku převzala p. Divišová nejvyšší vyznamenání – titul ´´VZORNÁ LIDOVÁ KNIHOVNA´´. V roce 1999 došlo k přestěhování knihovny do budovy obecního úřadu, kde fungovala několik let.

Začátkem roku 2008 byly provedeny menší úpravy v podobě koutku pro dětské čtenáře, kteří knihovnu opravdu hodně navštěvují, také zde byl zpřístupněn internet pro veřejnost a proběhla zde revize knihovního fondu. Dnes navštěvuje knihovnu okolo 75 čtenářů, z toho 33 dětí. Čtenářům je k dispozici zhruba 4400 knih, během roku se však nakupují knihy nové. Ročně knihovnu navštíví okolo 1000  čtenářů, kteří si vypůjčí přes 1200 dokumentů. Knihovnu však nenavštěvují jen čtenáři z Horních Dunajovic, ale také čtenáři z okolních vesnic a to nás těší. Rádi přivítáme jakéhokoliv milovníka literatury, ať už je odkudkoli.

 

Adresa knihovny:

 

Horní Dunajovice 102

(budova obecního úřadu)

 

Evidenční číslo knihovny:

 

1930/2002

 

Knihovník:

 

Markéta Dvořáková

 

Telefon:

 

515 273 224

 

E-mail:

 

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Půjčovní hodiny:

pondělí   14:00-16:30

středa     14:00-16:30

Veřejný internet:

 

při otevření knihovny (zdarma)

 

Statistické výkazy

Rok 2008 2009 2010
Počet obyvatel v obci 640 652 648
Počet čtenářů 28 70 75
Návštěvnost dospělých 135 251 340
Návštěvnost dětí 46 96 152
Internet 116 221 233
Výpůjčky knih 846 1094 1171

 

Dne 22. 2. 2011 navštívila mateřská škola místní knihovnu.

 

17. dubna 2012 navštívila mateřská škola knihovnu.

 

Knihovna v roce 2014.

 

Návštěva školy v knihovně v březnu 2014.

 
Novinky z úřední desky

Obecně závazné vyhlášky

Veřejné vyhlášky

Dražební vyhlášky

Usnesení a pozvánky

Výroční zprávy

Rozpočty

Ostatní dokumenty

Banner
Banner

Banner
ORLI ZNOJMO

Předpověď počasí

Zajímavé odkazy
Banner

Banner

Novinky z úřední desky

Obecně závazné vyhlášky

Veřejné vyhlášky

Dražební vyhlášky

Usnesení a pozvánky

Výroční zprávy

Rozpočty

Ostatní dokumenty

Banner
Banner

Banner
ORLI ZNOJMO

Předpověď počasí

Dětská hřiště - www.drevoartikl.cz/detska-hriste
Zmrzlinové stroje - www.zmrzlina-stroje.cz Hotel Besední dům Valtice nabízí - hotel Valtice, penzion Valtice, ubytování ve Valticích, restaurace Valtice www.uzeleneho-domu.cz - apartmán v Mikulově, ubytování v Mikulově, ubytování v soukromí v Mikulově Ubytování Mikulov - Penzion MIKULOV - Penzion Euro Ubytování Vranovská přehrada, Vranov nad Dyjí, dovolená Vranovská přehrada - Hotel Vranov J.P.S. – zmrzlinové stroje s.r.o. vám nabízí opravy a servis zmrzlinových strojů. výroba dresů, výroba hokejových dresů, výroba sportovních dresů, výroba cyklistických dresů Penzion Morava Znojmo nabízí - penzion Znojmo, cykloturistika Znojmo, ubytování ve Znojmě, vinařská turistika Znojmo Agra Horní Dunajovice - výkup zemědělských pozemků Znojmo, rotlinná výroba, živočišná výroba, zemědělské služby - Znojmo Penzion u Výra | Penzion ve Znojmě, cykloturistika Znojmo, ubytování ve Znojmě, penzion Výrovice Autokemp Výr Znojmo nabízí - kemp Znojmo, autokemp Znojmo, autokemp Jižní Morava Ubytování Mikulov - Penzion MIKULOV - Penzion Euro Villa Daniela Valtice - www.sklepuvaly.cz Penzion U Hrádku nabízí bydlení v centru Podyjí v blízkosti se nachází Vranovská přehrada a Vranov nad Dyjí. EthicSport - profesionální doplňková výživa sportovců Massagen - Ernstbrunn, Hollabrunn, Laa an der Thaya, Mistelbach, Poysdorf Vlasová kosmetika ColourB4 - ColourB4 vlasová kosmetika - odbarvovač vlasů, narovnávač vlasů, ochrana vlasů Svatby Valtice, Lednicko-Valtický areál Firemní akce, soukromé oslavy, Valtice, Lednicko-Valtický areál Ubytování Valtice, Lednicko-Valtický areál Cykloturistika Valtice, Lednicko-Valtický areál Turistický průvodce Valtice, Lednicko-Valtický areál Valtice Info - ubytování Valtice, restaurace Valtice, vinařství Valtice, cykloturistika Valtice MALÁČ - Zmrzlinový stroj, Cukrářská pec Lainox, Konvektomat Retigo, Zmrzlinová vitrína, Vitrína Scaiola, Poutač na točenou zmrzlinu
Vítejte na webových stránkách Obec Horní Dunajovice  Vítejte na webových stránkách Obec Horní Dunajovice
Welcome REALNAME  Welcome REALNAME