Facebook Horní Dunajovice

Farnost

 

Obec od září 2014 spadá pod duchovní správu P. Františka Alexy ze Žerotic. Bohoslužby slouží v kostele Nejsvětější Trojice v Horních Dunajovicích, pravidelně se konají každý pátek v zimním čase od 16.00 hod. a v letním čase od 17.00 hod. a dále každou neděli od 9.15 hod.

 

Kontakty :

duchodní: P. František ALexa

tel.: 734 763 202

E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Webové stránky: http://farnosthornidunajovice.cz

 

  • Farní kostel Nejsvětější Trojice v Horních Dunajovicích byl postaven v roce 1540. Prošel za svou historii několika většími či menšími opravami. Vzpomeneme opravy v roce 1925, 1956, 1978, 2008. Z posledních dvou máme i fotodokumentaci. V letošním roce je naplánovaná oprava statiky kostela a oprava oplechování průčelí a fasády. Věž kostela má největší výchylku od svislice na 1 metr délky v ČR.

 

  • Další stavbou kterou má farnost Horní Dunajovice ve svém užívání je kaple SV. Markéty v Domčicích. Postavená v roce 1913. Kaple od září 2011 prochází rozsáhlejší opravou, již byla kompletně vyměněna střecha jak na kapli tak na věži. Byla provedeno statické zabezpečení stavby. A byla provedena nově i fasáda. Ještě schází dodělat vnitřní omítky a výmalba.

 

  • K farnosti patří i krásné poutní místo p. Marie Lurdské v Rybnicích. 1. pouť se zde konala již 8. září 1897. V současnosti se zde konají 2 poutě za rok a to poslední neděli v květnu a hlavní pouť 1. neděli v září.

27.5.2012

 

Domčická kaplička – slavnostní otevření po rekonstrukci dne 15.7.2012

 

 

Od 10. září 2012 byla započata oprava místního kostela Nejsvětější Trojice.

1. etapa zahrnuje níže uvedené práce: (viz. závazné stanovisko č.4/2012 Městského úřadu Znojmo, ze dne 5.1.2012)

· Stavba lešení (3 strany), výška štítu 16,0m, boky 9,80m (f. SALLEKO Třebíč)

· Statické zajištění vnějších stěn, 82mb (f. HELIFIX CZ)

· Výměna a nátěr klempířských prvků (f. Klempířství Adámek Znojmo)

· Oprava střešního pláště (střechy)

· Zednické práce

· Oprava a nátěr oken

· Nátěr fasády – silikátová barva KEIM, plocha cca 700m2 (f.Nováček FASÁDY Slavonice)

Po získání potřebných finančních prostředků je naplánovaná 2 etapa oprav (dokončení zbývající části kostela v plném rozsahu prací 1. etapy).

Finanční dary můžete zasílat na účet Římskokatolické farnosti Horní Dunajovice

č. účtu 1580289369/0800

Za případné finanční dary děkuje Římskokatolická farnost Horní Dunajovice, zastoupena P. Václavem Kamenickým.

 
Novinky z úřední desky

Obecně závazné vyhlášky

Veřejné vyhlášky

Dražební vyhlášky

Usnesení a pozvánky

Výroční zprávy

Rozpočty

Ostatní dokumenty

Banner
Banner

Banner
ORLI ZNOJMO

Předpověď počasí

Zajímavé odkazy
Banner

Banner

Novinky z úřední desky

Obecně závazné vyhlášky

Veřejné vyhlášky

Dražební vyhlášky

Usnesení a pozvánky

Výroční zprávy

Rozpočty

Ostatní dokumenty

Banner
Banner

Banner
ORLI ZNOJMO

Předpověď počasí

Dětská hřiště - www.drevoartikl.cz/detska-hriste
Zmrzlinové stroje - www.zmrzlina-stroje.cz Hotel Besední dům Valtice nabízí - hotel Valtice, penzion Valtice, ubytování ve Valticích, restaurace Valtice www.uzeleneho-domu.cz - apartmán v Mikulově, ubytování v Mikulově, ubytování v soukromí v Mikulově Ubytování Mikulov - Penzion MIKULOV - Penzion Euro Ubytování Vranovská přehrada, Vranov nad Dyjí, dovolená Vranovská přehrada - Hotel Vranov J.P.S. – zmrzlinové stroje s.r.o. vám nabízí opravy a servis zmrzlinových strojů. výroba dresů, výroba hokejových dresů, výroba sportovních dresů, výroba cyklistických dresů Penzion Morava Znojmo nabízí - penzion Znojmo, cykloturistika Znojmo, ubytování ve Znojmě, vinařská turistika Znojmo Agra Horní Dunajovice - výkup zemědělských pozemků Znojmo, rotlinná výroba, živočišná výroba, zemědělské služby - Znojmo Penzion u Výra | Penzion ve Znojmě, cykloturistika Znojmo, ubytování ve Znojmě, penzion Výrovice Autokemp Výr Znojmo nabízí - kemp Znojmo, autokemp Znojmo, autokemp Jižní Morava Ubytování Mikulov - Penzion MIKULOV - Penzion Euro Villa Daniela Valtice - www.sklepuvaly.cz Penzion U Hrádku nabízí bydlení v centru Podyjí v blízkosti se nachází Vranovská přehrada a Vranov nad Dyjí. EthicSport - profesionální doplňková výživa sportovců Massagen - Ernstbrunn, Hollabrunn, Laa an der Thaya, Mistelbach, Poysdorf Vlasová kosmetika ColourB4 - ColourB4 vlasová kosmetika - odbarvovač vlasů, narovnávač vlasů, ochrana vlasů Svatby Valtice, Lednicko-Valtický areál Firemní akce, soukromé oslavy, Valtice, Lednicko-Valtický areál Ubytování Valtice, Lednicko-Valtický areál Cykloturistika Valtice, Lednicko-Valtický areál Turistický průvodce Valtice, Lednicko-Valtický areál Valtice Info - ubytování Valtice, restaurace Valtice, vinařství Valtice, cykloturistika Valtice MALÁČ - Zmrzlinový stroj, Cukrářská pec Lainox, Konvektomat Retigo, Zmrzlinová vitrína, Vitrína Scaiola, Poutač na točenou zmrzlinu
Vítejte na webových stránkách Obec Horní Dunajovice  Vítejte na webových stránkách Obec Horní Dunajovice
Welcome REALNAME  Welcome REALNAME